Polska Goni Europę

30.05.2017 - 11.11.2018

Dołącz do nas

POLSKA GONI ŚWIAT

Cel kampanii "Polska Goni Świat"

W Europie coraz więcej osób cierpi na nadwagę, 59% mieszkańców starego kontynentu wcale nie uprawia sportu, a 37% spędza na fotelu ponad 6 godzin dziennie. Z otyłością zmaga się również coraz więcej dzieci. Polska jest niemal na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o aktywność fizyczną w krajach europejskich. Z tego właśnie względu powstała inicjatywa „Polska Goni Świat”, która ma zmienić tę negatywną tendencję.

Celem kampanii jest podniesienie aktywności fizycznej Polaków poprzez długofalowe i regularne działania sportowe. Edukacja w zakresie aktywności fizycznej, dotarcie z przekazem do osób nieaktywnych sportowo i wyznaczanie nowych celów tym, którzy w sporcie są już od dłuższego czasu, aby swoją obecnością inspirowali innych.

Kontekst olimpijski

Okres i czas trwania kampanii "Polska Goni Świat" nie jest przypadkowy. Start akcji i jej zakończenie pokrywa się z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi (2016 rok – Igrzyska w Rio, 2020 rok – Igrzyska w Tokio). Przenosimy do Polski emocje i wydarzenia, które w tym czasie dzieją się na arenie międzynarodowej. Chcemy, żeby przez te 5 lat Polska pokazała że jest krajem z wizją, że jest krajem innowacyjnym, który potrafi wykorzystać kontekst międzynarodowy do zaktywizowania swoje społeczeństwa do uprawiania sportu. Podczas Igrzysk Olimpijskich my kibicujemy sportowcom, a w okresie pomiędzy Igrzyskami zamieniamy się rolami i to olimpijczycy wspierają nas amatorów – w realizacji naszych postanowień sportowych. Sport amatorski i wyczynowy łączy siły i wzajemnie motywują się do realizacji wyznaczonych celów.

Harmonogram działań na rok 2016

Nasze konkursy:

Nagrody

Dla tych, którzy wezmą udział w naszych rywalizacjach sportowych mamy przewidziane atrakcyjne nagrody. Jedną z głównych nagród będzie członkostwo w amatorskim teamie i-Sport. Oznaczać to będzie korzystanie z porad i opieki najlepszych polskich trenerów, wspólne stroje, które będą identyfikowały naszą społeczność i wiele emocji związanych z bycia pierwszą zwycięską grupą w ramach Kampanii. Ponadto, dla miłośników gadżetów i akcesoriów  sportowych, mamy szereg nagród przewidzianych przez naszych partnerów. Więcej już wkrótce na naszym profilu www.facebook.com/PolskaGoniEurope.

Konkursy - mechanizmy i-Sport

Organizatorem i narzędziem aktywnie wspierającym kampanię „Polska Goni Europę” jest firma i-Sport. Jest to innowacyjna platforma treningowa, łącząca funkcję aplikacji i trenera personalnego. i-Sport powstał z myślą o osobach, którym brakuje czasu, motywacji i profesjonalnego wsparcia do zwiększenia aktywności fizycznej i uprawiania ulubionego sportu. Każdy, kto skorzysta z platformy, ma do dyspozycji własnego trenera personalnego, rozpisany trening i dietę oraz aż pięć dyscyplin do wyboru: bieganie, triathlon, fitness, rower i pływanie. i-Sport to zapowiedź całkowicie nowego wymiaru sportu, a uczestnicy Kampanii „Polska Goni Świat” dostają tego namiastkę, w postaci darmowego dostępu do mechanizmów platformy w celu rejestrowana swoich wyników.

Move Week - symboliczny start akcji

Kampania „Polska Goni Świat” pokrywa się w celach i harmonogramie z 5-letnim planem europejskim „NOW WE MOVE”, którego celem jest podniesienie liczby aktywnych Europejczyków do 100 mln w 2020 roku. Flagową inicjatywą jest „Move Week”, czyli „Tydzień Ruchu”, który od 2012 roku jest organizowany we wszystkich krajach europejskich, w tym w Polsce. Przy udziale 1 miliona uczestników w 2014 roku „MOVE Week” stał się największym corocznym wydarzeniem w Europie promującym korzyści aktywnego trybu życia. W samej Polsce projekt w ubiegłym roku zainicjował ok. 500 eventów z 25 000 uczestników. Każdy kraj europejski posiada głównego koordynatora. Od 2016 roku akcja „Move Week” stała się częścią i początkiem kampanii „Polska Goni Świat” i obydwie akcje wystartowały wspólnie 23 maja. Dzięki połączeniu inicjatyw sportowych jesteśmy w stanie długofalowo i efektywnie wpłynąć na kondycję fizyczną społeczeństwa polskiego.

Paweł Korzeniowski

Paweł Korzeniowski

Rafał Wilk

Rafał Wilk

Mariusz Giżyński

Mariusz Giżyński

Jakub Nowak

Jakub Nowak

Ewelina Pach

Ewelina Pach

Barbara Godek

Barbara Godek

Piotr Bętkowski

Piotr Bętkowski

Aby uczestniczyć w "Polska Goni Europę" załóż damowe konto i-Sport!
Aby rejestrować przebyte kilometry pobierz darmową aplikację i-Sport.

Zgłoś się

ORGANIZATOR KAMPANII

PATRONI HONOROWI

PARTNER STRATEGICZNY

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY

6/25/2021 10:00:39 AM